Пральна машина як вибрати і купити!

Cтиральная машинаІ так, вибираємо пральну машину. Напевно, ні для кого не новина, що пральна машина – перша помічниця сучасної домогосподарки. Вона міцно закріпилася в нашому побуті і це неспроста. Адже пральні машини можуть не просто прати за нас, але і замочувати, попестити, вичавлювати, а окремі моделі навіть сушити білизну. Сучасна пропозиція пральних машин просто заворожує. Проте вибрати зі всього цього достатку саме необхідну пральну машину, яка протягом довгих років буде служити вірою і правдою, радуючи своїх господарів – досить складне завдання. При покупці пральної слід приділити увагу таким параметрам, як: габарити, тип завантаження білизни, панель управління, режими прання, швидкість вижиму, захисні пристосування, витрата електроенергії. Давайте докладніше розглянемо параметри і функції пральної машини, адже, як правило, в прямій залежності від них і вартість виробу.Розмір, глибина завантаження і обсяг пральної машини.

За своїми розмірами, машини для прання поділяються на: вузькі, повнорозмірні і для великого об’єму білизни. У вузьких пральних машинок, як правило, глибина завантаження від 33 до 45 см, а об’єм складає 3-5 кг. Повнорозмірні мають глибину 55-60 см, при цьому обсяг сягає 7 кг. Пральні машини, призначені для прання великих обсягів білизни, здатні за раз прати до 10 кг білизни.

Найбільшою популярністю користується клас вузьких пральних машин, зважаючи на специфіку вітчизняного планування квартир. За своїми розмірами вони відмінно вписуються в невелику кухню або ванну кімнату. Незважаючи на свій розмір, подібні машини чудово оснащені сучасними програмами прання і додатковим функціоналом. Повнометражні, або стандартні стиральные машины представлені куди більш масштабним асортиментом, від самих елементарних моделей, до апаратів забезпечених немислимими можливостями.

Тип завантаження у пральної машини.

Тип завантаження – це перше, на що, перш за все, звертає увагу кожен покупець під час вибору пральної машинки. За способом завантаження, пральні машини ділять на два основних типи: фронтальний, тобто горизонтальний, і вертикальний. Якщо Ви стоїте перед вибором, між тим або іншим типом навантаження, слід, перш за все, керуватися таким критерієм, як місце розміщення майбутньої пральної машини в квартирі.

Для пральних машин з фронтальним завантаженням характерні дуже великі габарити. Люк барабанної камери відкривається «на себе». Панель управління розташована, як правило, з лицьової сторони машини, над люком барабанної камери. Явний недолік таких машин, це вільний доступ маленьких дітей до панелі управління приладом. Деякі фірми-виробники врахували ймовірність промислу «умілих ручок», а тому оснастили деякі свої моделі пральних машин спеціальним захисним пристроєм. Значить, якщо у вас є діти, приділіть увагу цьому чиннику заздалегідь, і так уникнете потреби стежити за дитиною під час прання. Також, виробники пральних машин рекомендують, перед запуском програми прання упевниться, що ваш малюк чи тварина не залізла в барабанну камеру.

Пральні машинки вертикального завантаження білизни відрізняються компактністю. Їм не потрібний додатковий простір для відкриття люка пральної камери. Навантаження білизни відбувається зверху, при піднятті стулок у бічній стінці барабана, а значить – відпадає потреба, заради навантаження / вивантаження білизни, постійно нахиляться. Тому, даний тип пральної машини буде вельми до речі людям похилого віку. Панель управління програмами прання надійно поховала під верхньою кришкою пральної машини, що кілька вбереже її від дитячих пустотливих ручок.

Також декілька часто, пральні машини вертикального завантаження оснащують можливістю «дозавантаження», тобто можна зупинити процес прання і вкинуть ще білизни, якщо забули зробити це до запуску пральної машини. Однак не варто зловживати цією функцією, адже будь-яка незапланована зупинка робочого процесу сприяє зменшенню терміну експлуатації пральної машини. Не можна говорити про те, що пральні з вертикальним завантаженням куди надійніше машин з фронтальним завантаженням. Надійність визначається виробником.

Панель управління у пральних машин.

Перше, що необхідно зробити перш, ніж почати процес прання білизни, це занурити брудні речі в барабанну камеру пральної машинки. Після того, як ви це зробили і закрили люк, потрібно відкрити кран подачі води, в спеціальний контейнер засипати пральний порошок, можна в окремий відсік налити засіб для запобігання накипу, або кондиціонер для білизни, а потім вибрати програму прання. Програма встановлюється в залежності від виду тканини. Для багатьох сучасних пральних наступним, фінальним дійством буде активація кнопки «Пуск». Запускається процес прання білизни. Існує три етапи прання білизни. Перший етап – сам процес прання. Бак наповнюється водою, яку нагрівач доводить до певної температури, протягом певного часу обертається пральний барабан. Під кінець даній стадії машина зливає брудну рідину. Потім слідує другий етап – полоскання, після якого настає стадія віджимання: щоб видалити з білизни воду, барабан пральної машини починає прискорений цикл оборотів, до декількох сотень у хвилину. Нові моделі автоматичних пральних машин в змозі здійснювати контроль над процесом віджимання: якщо, приміром, білизну в пральному барабані нерівномірно укладено, при віджимі на високих оборотах починаються удари центрифуги, які можуть негативно відобразитися на роботі машини надалі. У даному випадку машина зменшує оберти, даючи білизні рівномірно розміститися в барабані.

Ось такою і є програма прання білизни. Спектр програм укладений у спеціальному пристрої, так званому програматорі. Він є «мозком» автоматичної пральної машини. На ринку побутової техніки зустрічаються машинки з електромеханічним програматором, в якому переключення програмних циклів відбувається за допомогою механічних перемикачів, проте також зустрічаються повністю електронні моделі і зі змішаним управлінням.

Програми прання.

Сучасні пральні машини представлені якимсь інтелектуальним механізмом. Конструкторські бюро проектують і випускають все більш досконалі технології в пранні, спрямовані на отримання більш високих результатів. Нині, практично всі пральні машини оснащені великим набором програм прання. Програми, як правило, розділені за видом тканини, в порядку від бавовни до вовни. У деяких фірм-виробників програми класифікуються також і по «забарвленням» тканин. Сучасні роботи з розробки програм для стіралок спрямовані на підвищення якості прання традиційними програмами. Програми, в основному, є набором оптимально підібраних характеристик прання (температурний режим, кількість оборотів барабана, число полоскань і тому подібні). Але також у функціонал багатьох моделей входить можливість самостійного редагування програмних характеристик «вручну». Є й інші програми, в силах яких задовольнити запити найвимогливіших користувачів. Ось, наприклад, пара таких: «Швидке прання», «Попереднє прання», «Замочування», «Видалення плям». Купуючи пральну машину, пам’ятайте, що програм існує дуже багато, тому вибирати слід пралку з тими функціями, якими в подальшому ви будете користуватися. І головне пам’ятайте, що від функціоналу безпосередньо залежить ціна приладу.

Швидкість віджимання в пральній машині.

Білизна в машині проходить не тільки стадії прання, але і віджимається шляхом центрифугування. Принцип віджиму наступний: барабан розганяється до певної швидкості, і під дією відцентрової сили білизна притискається до його стінок, а вода в цей час з тканини видаляється, через барабанні отвори. Швидкість центрифугування, або віджиму – значимий критерій при виборі пральної машини і має теж своє відображення на її вартості.

Швидкість в 400 оборотах в хвилину вважається низькою, при цьому білизна залишається досить вологою, а ось на оборотах в 1200 і того більше – білизна стає практично сухою. На ринку побутової техніки є моделі стіралок із швидкістю віджимання, що перевищує 1600 оборотів в хвилину, досить дорогі моделі. Однак не варто переслідувати високі показники, адже оптимальною швидкістю обертання є 1000-1500 оборотів в хвилину, після чого білизна достатньо трохи підсушити на мотузці. 800 – 1200 – оптимальне співвідношення між якістю віджимання і вартістю. Низькообертовий пральні машини присутні на ринку, але зараз абсолютно не користуються попитом.

Залежно від числа оборотів віджимання, пральки класифікують на:

– До тисячі – клас C;
– Більш високі обороти A і B;
– D-G – низькообертовий.

Захисні механізми пральних машин.

AquaStop – механізм захисту від протікань, позбавляє вас необхідності після кожного прання перекривати кран подачі води. Перепади тиску води в трубах, можуть послідувати розрив шланга і як наслідок – протікання. Щоб вас і вашу квартиру від того вберегти, пральки оснащуються захисними клапанами на шлангу. Ще одна новація, яка використовується в сучасних пральних від деяких виробників, – захисне покриття, яке запобігає утворенню вапняного нальоту на поверхні Тена. За рахунок чого експлуатаційний термін збільшується в три рази, на відміну від моделей пральних машин з металевими нагрівальними електронагрівачами.

Додаткові функції пральних машин.

Крім стандартного спектру функцій і програм, велика кількість моделей пральних машин надають додаткові функції. Напевно, найпопулярніша новації останнього часу – якась, інтелектуальна система контролю «FUZZY Logic», що самостійно задає необхідні параметри функціонування машини і здійснює прямий контроль над процесом прання. Дана система контролю суттєво береже воду, економить електроенергію і час, а головне – залишає відмінний результат своєї роботи.

Також, не менш популярна функція, якою оснащені практично всі пральні машини – це таймер. Він дозволяє почати прання в попередньо заданий час. Деякі моделі машин фронтальної навантаження мають кут відкриття люка до 180 градусів, у той час коли звичайні відкриваються лише на 90 градусів.

Тенденцією нинішнього часу стало монтування в панель контролю графічного дисплея, на якому відображається інформація про використовувану програму (скільки залишилося часу до закінчення прання, кількість води в баку, значення температури, кількість полоскань і тому подібні характеристики). Дорогі пральні машини представлені рідкокристалічними дисплеями, а ті, що подешевше – цифровими.

Щоб знизити шум і вібрацію під час прання на 30%, були розроблені литі конструкції передній панелі. Завдяки такому от поліпшенню прати можна навіть у нічний час.

Функція антибактеріальної очищення – невидимі людському оку іони срібла не просто забезпечують тотальне знищення бактерій, але і протягом 30 днів запобігають їх розмноження.