Як приготувати квашену капусту.

Квашена капуста

Для приготування потрібно взяти 10 кг покришеної капусти, 150 – 200 г солі, 20 г кмину, 150 г очищеної цибулі, можливо яблука, морква або горобина.

З капусти видаляють пошкоджені листя її розрізають навпіл і вручну шинкують на локшину завтовшки 2 – 3 мм або видаляють качан і кришать на спеціальній шатківниці для капусти. Покришеною капустою заповнюють дерев’яні бочки, керамічні судини або п’ятилітрові банки. При цьому її пересипають сіллю, кмином, цибулею, порізаною на колечка, можна додати яблука, гуртки очищеної моркви і очищену горобину. Якщо капусту завантажують у дерев’яні бочки, їх поступово вистилають капустяним листям, щоб дерево не впливало на смак, забарвлення і якість капусти. Кожен шар капусти добре ущільнюють вручну (або в разі заповнення великих бочок, капусту втоптують у білих гумових калошах), щоб капуста витіснила все повітря. Сіллю і ущільненням вивільняють клітинний сік. При квашенні поверхня капусти повинна бути затоплена капустяним соком, щоб повітря не мало доступу до капусти. Якщо капустяного соку мало, до нього додають розчин солі (на 1 л води 15 г солі). Поверхню капусти прикривають кришкою і навантажують добре промитим каменем, або капусту притискають дерев’яним брусом, щоб капуста при квашенні була повністю затоплена. Капусту залишають заквашуватися при 20 oC (на 4 – 6 днів), потім її переставляють в інше місце з температурою нижче 15 oC і залишають заквашуватися (на 4-6 тижнів). При квашенні видаляють з поверхні заливки цвіль або слиз, що утворюється  і по потребі підливають солоний розчин, щоб все було затоплено. Потім капусту переставляють в приміщення з температурою 0 – 10 oC (щоб не замерзла), а з поверхні видаляють цвіль і, можливо, додають розчин солі.

Квашену капусту можна також стерилізувати. Під час вживання квашеної капусти вона повинна бути постійно затоплена соком.

Після приготування чи заготовки їжі бруд чи сок в’ївся в вашу одежу стиральные машины Zanussi допоможуть його видалити.