Біологічні методи очищення питної води.

У сучасному світі все менше і менше стає питної води, і якість грунтових вод знижується з кожним днем, вода в каналізації, навіть після її очищення містить негативний кількість домішок. Рівень таких забруднювачів, як хром, селен, кадмій і навіть миш’як додається у воді до не безпечного рівня. Тривале вживання цих речовин призводить до хвороби нирок, печінки та нервової системи, збільшується дратівливість. Вживання також цих речовин може бути причиною смертельної хвороби, такої, що називають – рак.

Останнім сучасний час багато з’являється різних методів і пристосувань для очищення води доступних на ринку, яких ціна дуже сильно коливався. Багато очищувачів мають при собі такі недоліки як велике споживання енектро енергії, є такі які зроблені з не екологічних матеріалів, а в основному їх найбільша проблема – це ціна собівартості та експлуатації.

Але як не дивно сама природа вже подбала про універсальнні очисники води для пиття в якості різних рослин які добре підходить для цієї справи. Серед таких очищувачів води є рослина кактус з Мексики-опунція (Opuntia ficus-indica), його вже в навіть в 19 столітті застосовували для очищення води місцеві народи.

Але вчені, ще раз в 2010 році з Університету Південної Флориди в Тампі довели ці дивовижні властивості кактуса-опунції. Стало ясно, що клей який виділяє цей кактус входить в реакцію з водою і відбувається водоочистка  при реакції видаляє важкі метали такі як кадмій, селен, миш’як, хром, з води і навіть знищує бактерії.

Проблемою питної водячи зараз зайнято більшість сільських і жителів у слаборозвинених країнах, вони не мають можливості і доступу до загальноприйнятих пристроїв для очищення води, і тому п’ють нечищену від бруду воду.

Кактус – Опунція не примхливий його можна культивувати в безліч місцях і може бути природним і само собою поновлюваним джерелом для фільтрації води для пиття при цьому зберігаючи життя більшості людей. Використання рослин для фільтрації водних ресурсів є економічно ефективною альтернативою для дорогих методів очищення води, а також допомагає економити енергію.