День святого Валентина і хімія любові!

Вчені пояснюють людську пристрасть збудженням «системи заохочень» головного мозку.

14 лютого – День святого Валентина. Листівками, подарунками та піснями в цей день всі прославляють любов. Проте вчені встановили, що романтичні відносини між людьми мають складну біохімічну природу, яку не так-то просто розгледіти в цій атмосфері свята.

Наші емоції і думки, на перший погляд, здаються чимось невидимим і недосяжним. Але виявляється, такі людські почуття, як любов, можна в буквальному сенсі побачити, спостерігаючи за потоками крові в різних відділах мозку за допомогою сучасного обладнання.

В експерименті нейробіолога Люсі Браун взяли участь 17 студентів, які, за їхніми словами, зовсім недавно закохалися. В ході експерименту їм робили сканування мозку, одночасно показуючи фотографії їх коханих. Результати виявлялися незмінними – томографія показувала підвищену електричну активність в двох областях: так званому хвостатому ядрі і вентральній області покришки середнього мозку.

За словами Браун – професора Медичного коледжу імені Альберта Ейнштейна – ці два відділи мозку входять в його «систему заохочень». Вона є і у інших ссавців, але зазвичай асоціювалася з потребою в їжі і воді, а не в сексуальних бажаннях. Але на подив учених, саме вона активізувалася у закоханих.

Браун пояснює, що саме ці відділи мозку порушуються, наприклад, під впливом кокаїну, що викликає прихильність до наркотику. Аналогічна суміш емоцій відома кожному, хто хоч коли-небудь був закоханий.

«Це не просто ейфорія, – говорить учений. – Це ще й тривога. Іноді невелике роздратування. Але суть одна – всі помисли спрямовані до іншої людини. Він стає метою, тому що завдяки йому мозок отримує величезну нагороду ».

При порушенні системи заохочення мозку виробляється особливий гормон – дофамін. Антрополог з Університету Ратгерса Хелен Фішер, яка працювала над експериментом разом з професором Браун, говорить, що дофамін потім надходить в інші відділи мозку, кожен з яких виконує свою власну функцію.

«Коли ви хочете з’їсти шоколадку або отримати підвищення на роботі або хочете, щоб дитина добре вчилася в школі, також відбувається активація деяких відділів мозку, – говорить Фішер. – Але вони активуються в різних комбінаціях, тому відчуття від бажання з’їсти шоколадку відрізняються від бажання володіти людиною, яку ви любите ».

За словами Фішер, процес пошуку своєї «половинки» і залицяння у людей має свої особливості. Коли людина закохується, то все, що пов’язано з об’єктом його пристрасті, набуває особливого значення:

«Машина, яку водить твій коханий, вже не така, як інші машини на стоянці. Вулиця, на якій він живе, його одяг, улюблена музика, книги – все це стає чимось особливим, тому, що викликає вироблення дофаміну ».

Фішер пояснює, що приплив дофаміну часто призводить до того, що всі думки людини обертаються навколо його коханого. А це, в свою чергу, викликає бурю емоцій, яку зазвичай пов’язують з романтичною любов’ю:

«Коли все йде добре – ти в захваті, коли-небудь не так – тебе охоплює відчай. Ти наповнений енергією. Ви разом можете не спати всю ніч і говорити до світанку. Весь організм реагує: нервове тремтіння, пересохлі губи під час розмови по телефону, бажання володіти іншою людиною ».

За допомогою еволюційної теорії Фішер пояснює, чому прагнення до сексу, романтичним відносинам і довготривалого партнерства може бути набагато більш інтенсивним, ніж більшість інших людських бажань:

«Дарвін говорив, що якщо у вас четверо дітей, а у мене – жодного, то ви виживаєте, а я вмираю. Скільки грошей ви заробляєте, як ви виглядаєте і навіть наскільки ви розумні – не має ніякого значення. Важливо те, скільки у вас дітей, скільки вашій ДНК збережеться в майбутньому. Тому цілі відділи мозку зайняті пошуком різних партнерів, при цьому в кожен момент часу концентруючись лише на одному. Ви закохуєтеся в людину, прив’язуєтесь і залишаєтеся разом, по крайній мірі, до тих пір, щоб доглядати за дитиною в перші роки його життя ».

Фішер каже, що саме цей глибокий зв’язок між любов’ю і виживанням пояснює, чому сексуальне партнерство, з усіма його позитивними і негативними наслідками займає настільки важливе місце в людській культурі:

«Люди живуть заради любові, вони співають про любов, складають про неї всілякі міфи і легенди. Але вони також вбивають заради любові і вмирають за любов. Так що любов – це дуже потужне породження мозку. Це щось на зразок залежності – гарної залежності, коли все йде добре і жахливої ​​залежності, коли все йде погано ».

І точно так само, як і з іншими видами залежності, любов може затьмарити наш розум, будучи зайвим підтвердженням рядків однієї з пісень Елвіса Преслі про те, що коли справа стосується любові, «поспішають лише дурні».

Переклад статті з сайту Голос Америки

Радимо почитати:

Статуси – ми не маємо права відмовлятися від... Краще втратити роки на пошуки дружини ... чим втратити роки на невдалий шлюб. У любові дві перешкоди - обставини та страхи. Тому нам часто не виста...
Статуси на українські мові про кохання – 2.... І нехай я в цю безсонну ніч безумно одна. Нікому не пишу і мені також. Але зате я знаю, що в мене є всі підстави вважати себе щасливою... Давай ти ...
Статуси для соцмережі на українські мові.... Все буде так, як ми і мріяли .... тільки поруч з нами будуть інші люди ..... -Тссc .... чуєш? серце б'ється ... -Твоє чи моє? -Наше ...... Заздр...
Статуси на українські про відносини.... Колись ти кинув курити, щоб я не дихала сигаретним димом, а потім ти кинув мене, щоб я не дихала .. просто не дихала ... Снігові королеви не люблят...