Життя Максима у селі. (Оповідання)

Максим вставай ! чую голос матері який мене вже будить не перший раз, та вставати була така лінь, що я вирішив ще трохи поніжитись в краватці. Максим ! через деякий час я знов чув своє ім’я, яке ставало все гучніше і приближався до моєї кімнати.

Мабуть мати вже йде до мене будити от тільки її голос мене насторожував все більше і більше, треба вже мабуть вставати бо перепаде.

-Максим скільки тебе можна гукати? кричала мати

– Та я тільки допіру почув.

– Ах ти ледар, хто обіцяв мені зранку допомогти по господарству,

ану бистро умиватись одягатись і снідати, сніданок вже на столі.

І дійсно спустившись до кухні мене чекав сніданок, на столі стояв глечик з парним, щойно видоєним молоком ріденький ароматний мед виблискував з горнятка, який приносив сусід Степан, що тримав пасіку та запашні пероги, які своїми румяними спинками манили мій погляд, немов промовляючи —З’їш мене.

Поївши я вибіг на двір та тільки відкрив двері хати, як котячий крик засигналив на все село:

-Ой матрос, (так звали мого кота) який дерся з під моїх ніг аж піднялась курива і кричав мов скажений, то я йому випадково став на хвіст, бистро підняв ногу та пустив кота, кіт набравши швидкості не спиняючись летить прямісінько у плота, на якому сохли банки та інший посуд. Ударивши головою у плота крайній слоїк, що знаходився поруч буди Сірка-моєї собаки падає прямісінько на собаку, що дрімав біля буди, та так що банка застрає йому на голові і тільки через прозорий слоїк можна було побачити його перелякані очі і висунутий язик. Я бистро кинувся його рятувати і здіймати той страх з голови Сірка поки він його не розбив об буду.

– Максим! – гукала мати, що там діється, що за шум і ґвалт?

– Та нічого, все добре, просто Сірко заматався за буду і шумить, а в цей час я бистро стягнувши банку з голови замітав сліди.

– Ти пам’ятаєш, що вчора мені обіцяв допомогти по господарству ?

– Звісно матусю, кажи що треба робити, промовляючи кладу вцілілий слоїк на місце.

На дворі в той день стояв літній ранок, сонце своїми промінням почало зігрівати землю яка щойно пробудилась після сну. Перед моїми очима, в цей сонячний ранок, стояв чудовий краєвид. За обрієм в далі віднівся ліс, в низу неподалік дзюрчить струмочок, який впадає в ставок, що знаходиться неподалік. Вітерець легко похитує листячко дерев, водичка у ставку виблискує переливаючись від сонячного сяйва.

Мати повипускала домашню птицю і попросила мене вигнати гусей на зелену галявину, що була поруч з ставком. Я миттю виломав бука та й погнав крикунів пастись. Дорогою я зустрів сусіда дядька Степана, який тримав пасіку і постійно пригощав мене солодким медом. Та тільки я на хвильку зупинився, щоб привітатись, як гуси здійнялись у повітрі і перелетівши долину одразу опинились у воді, я ледь за ними встигнув. Коли я підбіг до ставка, то вже було чути лайку діда Ігната, який неподалік ловив рибу і був дуже роздратований, що я своїми гусами сполохав йому весь улов.

Ах ти бешкетник, – кричав дід, от я тобі зараз задам, витягнувши удку, та хотів мене нею достати іншим кінцем почав бігти за мною.
Ой діду все добре іншим разом буде краще клювати – тікаючи від діда кричу йому перестрибуючи рівчачок з болотом.
Зараз тобі буде клювати, кричав дід який теж хотів перестрибнути рів, але десь миттєво зник та замовк.
Де він? Оглядаючи навкруги я ніде його не бачив, зник як чарівник.

Підійшовши до рівчака я побачив вудку, що стирчала з болота та діда Ігната, тільки не того що біг за мною, а якогось чорного в жабурині, на леці тільки кліпали очі, а все інше було в болоті.

Оце впав подумав я дивлячись, як дід випльовує болото намагаючись щось крикнути, стоячи по коліна у воді та з жабою на голові, яка квакнувши пригнула мов намагалась взлетіти як птах.

Побачивши, що діду моєї допомоги не треба, а вибачень він все одно слухати не буде, так як не втому настрою, я зрозумів, що в цій ситуації краще зникнути бо вудка стояла біля нього дуже близько і разом з його лайкою він би міг продемонструвати, як вона гарно лягає на мою спинку. Не довго думаючи я бистро побіг на ту галявину, де вже давно паслись мої гуси.

Суниці! Я згадав про них, як побачив скільки їх тут під моїми ногами, одна була краще іншої, кожна червоніла своїми достиглими соковитими боками, мов самі просились до роту. Я так захопився ласувати цими ягодами, що забув про усе, і ті шипуни мені вже зовсім вийшли з голови.

Радимо почитати:

Біг від самотності або остання надія …... Лист любові з життя однієї людини. Знаєш мені все не дають спокою, наші з тобою стосунки, чому? Я сьогодні випадково прочитав замітку на стіні одно...
На сповіді у любові, ти напевно правильно зробила!... Ти напевно правильно зробила, що все зупинила, не можна тримати людину коли її не любиш, ось це і основна причина моєї дурості, я був не впевнений, що...
Статуси, як люди грають з почутями.... Люди грають із почуттями до тих пір поки в цю залежність не потраплять самі. Блін як це пережити, коли руки чешуться, серце болить, а розум матюкає...
Статуси для вконтакт – Та я люблю його дуже&... Та я люблю його дуже і не віддам його нікому! Якщо б мені хотілося чогось простого, я полюбила б олівець ... Хто ти така? Що ти хочеш від мене?...