Життя Максима у селі. (Оповідання)

Максим вставай ! чую голос матері який мене вже будить не перший раз, та вставати була така лінь, що я вирішив ще трохи поніжитись в краватці. Максим ! через деякий час я знов чув своє ім’я, яке ставало все гучніше і приближався до моєї кімнати.

Мабуть мати вже йде до мене будити от тільки її голос мене насторожував все більше і більше, треба вже мабуть вставати бо перепаде.

-Максим скільки тебе можна гукати? кричала мати

– Та я тільки допіру почув.

– Ах ти ледар, хто обіцяв мені зранку допомогти по господарству,

ану бистро умиватись одягатись і снідати, сніданок вже на столі.

І дійсно спустившись до кухні мене чекав сніданок, на столі стояв глечик з парним, щойно видоєним молоком ріденький ароматний мед виблискував з горнятка, який приносив сусід Степан, що тримав пасіку та запашні пероги, які своїми румяними спинками манили мій погляд, немов промовляючи —З’їш мене.

Поївши я вибіг на двір та тільки відкрив двері хати, як котячий крик засигналив на все село:

-Ой матрос, (так звали мого кота) який дерся з під моїх ніг аж піднялась курива і кричав мов скажений, то я йому випадково став на хвіст, бистро підняв ногу та пустив кота, кіт набравши швидкості не спиняючись летить прямісінько у плота, на якому сохли банки та інший посуд. Ударивши головою у плота крайній слоїк, що знаходився поруч буди Сірка-моєї собаки падає прямісінько на собаку, що дрімав біля буди, та так що банка застрає йому на голові і тільки через прозорий слоїк можна було побачити його перелякані очі і висунутий язик. Я бистро кинувся його рятувати і здіймати той страх з голови Сірка поки він його не розбив об буду.

– Максим! – гукала мати, що там діється, що за шум і ґвалт?

– Та нічого, все добре, просто Сірко заматався за буду і шумить, а в цей час я бистро стягнувши банку з голови замітав сліди.

– Ти пам’ятаєш, що вчора мені обіцяв допомогти по господарству ?

– Звісно матусю, кажи що треба робити, промовляючи кладу вцілілий слоїк на місце.

На дворі в той день стояв літній ранок, сонце своїми промінням почало зігрівати землю яка щойно пробудилась після сну. Перед моїми очима, в цей сонячний ранок, стояв чудовий краєвид. За обрієм в далі віднівся ліс, в низу неподалік дзюрчить струмочок, який впадає в ставок, що знаходиться неподалік. Вітерець легко похитує листячко дерев, водичка у ставку виблискує переливаючись від сонячного сяйва.

Мати повипускала домашню птицю і попросила мене вигнати гусей на зелену галявину, що була поруч з ставком. Я миттю виломав бука та й погнав крикунів пастись. Дорогою я зустрів сусіда дядька Степана, який тримав пасіку і постійно пригощав мене солодким медом. Та тільки я на хвильку зупинився, щоб привітатись, як гуси здійнялись у повітрі і перелетівши долину одразу опинились у воді, я ледь за ними встигнув. Коли я підбіг до ставка, то вже було чути лайку діда Ігната, який неподалік ловив рибу і був дуже роздратований, що я своїми гусами сполохав йому весь улов.

Ах ти бешкетник, – кричав дід, от я тобі зараз задам, витягнувши удку, та хотів мене нею достати іншим кінцем почав бігти за мною.
Ой діду все добре іншим разом буде краще клювати – тікаючи від діда кричу йому перестрибуючи рівчачок з болотом.
Зараз тобі буде клювати, кричав дід який теж хотів перестрибнути рів, але десь миттєво зник та замовк.
Де він? Оглядаючи навкруги я ніде його не бачив, зник як чарівник.

Підійшовши до рівчака я побачив вудку, що стирчала з болота та діда Ігната, тільки не того що біг за мною, а якогось чорного в жабурині, на леці тільки кліпали очі, а все інше було в болоті.

Оце впав подумав я дивлячись, як дід випльовує болото намагаючись щось крикнути, стоячи по коліна у воді та з жабою на голові, яка квакнувши пригнула мов намагалась взлетіти як птах.

Побачивши, що діду моєї допомоги не треба, а вибачень він все одно слухати не буде, так як не втому настрою, я зрозумів, що в цій ситуації краще зникнути бо вудка стояла біля нього дуже близько і разом з його лайкою він би міг продемонструвати, як вона гарно лягає на мою спинку. Не довго думаючи я бистро побіг на ту галявину, де вже давно паслись мої гуси.

Суниці! Я згадав про них, як побачив скільки їх тут під моїми ногами, одна була краще іншої, кожна червоніла своїми достиглими соковитими боками, мов самі просились до роту. Я так захопився ласувати цими ягодами, що забув про усе, і ті шипуни мені вже зовсім вийшли з голови.

Радимо почитати:

Статуси про батьків, або висовує зелений язик кріз... Тільки б серце батьків билися вічно ... а інше не важливо .. Жити так треба, щоб батьки тобою пишалися, друзі за тебе трималися, а твоя друга полов...
Статуси про любов і життя. Статуси про любов і життя. «Занадто багато людей зараз витрачають гроші, яких вони не заробили, на речі, які їм не потрібні, щоб справити враження ...
Статуси на українські мові про любов.... Для того, щоб бути красивою, жінці достатньо мати чорний светр, чорну спідницю і йти під руку з чоловіком, якого вона любить. Шалено хочеться сказа...
На сповіді у любові, ти напевно правильно зробила!... Ти напевно правильно зробила, що все зупинила, не можна тримати людину коли її не любиш, ось це і основна причина моєї дурості, я був не впевнений, що...