Перша допомога при носових кровотечах у дітей.

кровотечаНайчастіше носові кровотечі у дітей трапляються в жарку погоду через дії спеки на слизову оболонку носа.

Зазвичай кровотеча буває з переднього відділу носа. Так звана кровоточить зона Кіссельбаха. Тут, судини розташовуються в 3 шари, і артерії переходять у вени, які значно більше їх за розміром. Ток крові в цій зоні уповільнений, а оболонка переповнена кров’ю. Дрібні судини спаяні з надхрящніцей, яка покриває носову перегородку, що заважає їм скорочуватися при розриві. Саме тому навіть незначне роздратування, або пошкодження слизової носа часом призводять до рясних кровотеч.

Причиною можуть бути травми, пошкодження при попаданні чужорідних тіл або зміни слизової при нежиті. При пересиханні слизової оболонки носа утворюються скориночки. Вони викликають дискомфорт у дитини і вона, намагаючись від них позбутися, пошкоджує не тільки слизову, але і кровоносні судини через, що виникає кровотеча.

На пошкодженому місці знову з’являється скоринка, від якої хочеться позбутися. Тому батькам необхідно стежити, щоб не допускати надмірного пересихання слизової радить НАРДОК. А це відбувається в спекотні дні у всіх діток. Змащуйте її маслом обліпихи, маззю Вітаон або вазеліном.

Якщо ж кровотеча почалася, покладіть дитину на високі подушки або посадіть. Не кладіть малюка так, щоб голова була закинута. У такому положенні кров по задній стінці носоглотки стече і буде проковтнута. Може здатися, що все пройшло, але це зовсім не так.

Попросіть малюка висякатися. Що залишилися в порожнині носа згустки крові не дадуть скоротитися слизовій оболонці, а без цього зупинити кровотечі неможливо. Закапайте будь-який дитячий судинозвужувальний розчин в обидві ніздрі. Це допоможе скоротити приплив крові. У передній відділ носа введіть змочений 3% розчином перекису водню ватяний кулька. Притисніть цю ніздрю до носової перегородки. Якщо слизова оболонка кровоточить в обох ніздрях, доведеться затиснути обидві половинки носа і подихати ротиком.

Покладіть мокру хустку або що-небудь холодне на перенісся. Також можна зробити холодний компрес на потилицю. Прослідкуйте, щоб в першу добу після кровотечі малюк не брав участь у рухливих іграх і поменше бігав. Чи не пропонуйте йому гарячу їжу і напої. Не виходьте з дому без панамки, якщо сонце напече голову, кровотеча може повторитися.

Радимо почитати:

Бібліотека для дітей. Якщо ти дитина чи дорослий, бібліотека завжди була ідеальним місцем, щоб насолодитися тишею з гарною книгою. Деякі бібліотеки ввели у себе Lego-центри...
Літній дитячий одяг. Літній дитячий одяг має бути в першу чергу зручним , але потім вже стильним. Якщо ви не впевнені в поточні тенденції моди в дитячому одягу , читайте д...
Розвиток дитини. З моменту свого народження , ваша дитина намагається розібратися в навколишньому світі. Всі легко впізнавані і знайомі звуки сприяють розвитку слуху В...
Творча дитина має ширше майбутнє.... Дуже важливо розвивати дитячу творчість. Коли думки дітей не пов'язані і не обмежені в просторі і часі, тоді вони можуть бути силою творчості, коли во...